Noční stopa VALACHY 2024: vítězství obhájil Viktor Novotný

3. 2. 2024 - Vítězem Noční stopy Valachy se v sobotu 3. února v Biatlonové aréně Velkých Karlovic na zkrácené 4km trati stal Viktor Novotný. A obhájil tak své prvenství z loňského roku.

V čase 8:08,4 zvítězil Viktor Novotný před druhým Martinem Šírem, který zaostal o pouhé 4,5 vteřiny. Třetí byl loňský vítěz ročníku 2022 Radim Srnský.

Mezi ženami patřilo první místo patronce závodu Evě Vrabcové Nývltové, která jako jediná zvládla trať pod 10 minut.  A to před druhou Monikou Kučerovou, která si vylepšila loňské třetí místo, jež letos patřilo třetí Monice Kadlecové.

Účast byla poměrně vysoká, s přihlédnutím na zkrácení trati. I přes nepřízeň počasí si na závody našlo cestu bezmála 200 dětí a dospělých. Sportovce naštěstí neodradily vysoké teploty a i když na poněkud netradiční trati, za kterou děkujeme Sportovnímu Klubu Biatlonu Velké Karlovice, si dobře zazávodili.